Dôležité upozornenie

AF REHAB SK s.r.o.  sa pri organizovaní kurzov riadi platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Tejpovanie s mechanickým tejpom STRAPIT V2 (20240927)

Prednášajúci: Mgr. Et Bc. Pavla Rybová

Termín konania: 27.9.2024    

Miesto konania: AF REHAB, s.r.o.

Cena:150€

Kurz je určený pre  fyzioterapeutov (SŠ a VŠ),  študentov fyzioterapie, masérov, rehabilitačných lekárov, neurológov, ortopédov, reumatológov, všeobecných lekárov, pediatrov a zdravotnícky personál. Kurz je rozdelený na časť teoretickú a časť praktickú.

SKF pridelila kurzu 7 krediov

Program kurzu
Kurz je rozdelený na teoretickú a praktickú časť

9:00 - 13:00
Rozdiel medzi lepením  s páskou Strapit oproti iným tejpom.
Pokyny pre aplikáciu.
Techniky lepenia s páskou Strapit.
Aplikačné techniky – chrbtica  a trup

13:00 - 14:00 obed

14:00 - 17:00

Aplikačné techniky - horná končatina
Aplikačné techniky - dolná končetina

Krátky popis: Myslíte, že už viete tejpovať? Ale len s kineziotejpom. Ponúkame Vám novú techniku aktívneho tejpovania s elastickým tejpom STRAPIT. Látka tejpu nieje bavlna, ale nylon. To umožňuje vodeodolnosť vačšiu úžitnú hodnotu aj vo vodných športoch. Podstatný rozdiel je, že viskoelastické vlastnosti tejpu umožňujú kontrolu a svalovú optimalizáciu v celom rozsahu pohybu. Všetci. čo sme prešli originál kurzom sme boli prekvapený účinnosťou konceptu, jednoduchosti, mechanickou silou tejpov aj ich senzorickým účinkom. Neváhajte a prihláste sa.

Podrobný popis: Strapit je australská spoločnost, ktorá vyrába inovatívne športovné tejpy s jedinečným pamäťovým efektom, ktorý umožňuje návrat do základnej polohy bez ohľadu na to, ako moc ho natiahnete. Spoločnosť založili v roku 2006 dvaja športový fyzioterapeuti, ktorý videli potrebu kvalitnejšej pásky, ktorá by zostala na svojom mieste aj při náročnej aktivite a poskytovala dlhotrvajúcu oporu.

Pásky STRAPIT sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý bol vyvinutý tak, aby napodobňoval vlastnosti ľudskej kože.  Vďaka tomu je nosenie pásky pohodlnejšie a páska dobre drží na pokožke. Materiál je vysoko priedušný, čo zabraňuje podráždeniu pokožky.

Tejpy v sebe kumulujú 4 x viac energie, prinášajú veľmi zaujimavé senzorické vnemy, dobre z nich odteká voda, majú schopnosť sa natiahnuť až na 280 % svojej pôvodnej dĺžky.


Lektor: Mgr. et Bc. Pavla Rybová - fyzioterapeut, ortotik - protetik, prevádzkovateľka Centra komplexnej terapie dolných končatin, lektor certifikovaného kurzu Funkčná diagnostika nohy, jej aktívna kinezioterapia a individuálna korekcia.

Cena: 150 EUR, tejpy sú súčásťou kurzovného

Podrobnosti seminára

Začiatok 27. sep 2024, 09:00
Koniec 27. sep 2024, 17:00
Voľné 19
Cena/osoba 150.00€
Miesto AF REHAB SK, s.r.o., Račianska 66, Bratislava

Prihláste sa do Newslettera

  • Vaše osobné údaje (email) budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a noviniek so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej zaslanej kampani. Zásady ochrany osobných údajov