Dôležité upozornenie

AF REHAB SK s.r.o.  sa pri organizovaní kurzov riadi platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Prejavy zápalov, pozápalových stavov a dysfunkcií vnútorných orgánov v pohybovom aparáte (20230930)

Prednášajúci: doc. MUDr. Miroslav Tichý, CSc.    

Zmeny vnútorného prostredia v dôsledku infekčných zápalov a dysfunkcii vnútorných orgánov rôzneho pôvodu, vrátane alergií na potraviny a črevných parazitov, majú veľký vplyv na funkciu pohybového aparátu. Vírusy spomaľujú rýchlosť vedenia elektrických impulzov nervovými vláknami, čo nakoniec vedie k svalovej hypotónii. Bakteriálne zápaly zasa degradujú medzibunkovú hmotu vrátane väziva a to vedie k jeho skracovaniu. Infekčné zápaly ale ovplyvňujú pohybový aparát len v jednej polovici tela. Dysfunkcie vnútorných orgánov negatívne ovplyvňujú prenos elektrických impulzov na motorických platničkách. To vedie k svalovej hypotónii v niektorých prípadoch celotelovo, v iných iba v polovici tela, niekedy dokonca len v jednej končatine.
Náplňou kurzu je okrem vysvetlenia teoretických východísk, diagnostika týchto stavov vyšetrením kĺbov končatín a pohybových segmentov chrbtice a ich liečba liekmi a manuálnymi technikami.

Kurz je určený pre  fyzioterapeutov (SŠ a VŠ),  študentov fyzioterapie, masérov, rehabilitačných lekárov, neurológov, ortopédov, reumatológov, všeobecných lekárov, pediatrov a zdravotnícky personál. Kurz je rozdelený na časť teoretickú a časť praktickú.

V cene je zahrnuté potvrdenie o absolvovaní kurzu a občerstvenie.

Odoslanie prihlášky na kurz je pre vás nezáväzné.

Z dôvodu novej smernice SKF o sústavnom vzdelávaní, ktorá je pre nás principiálne, právne a ekonomicky neakceptovateľná, aktuálne nežiadame o kredity od SKF na žiadne  podujatie. Veríme, že sa podarí veci napraviť v záujme všetkých strán.

Záväznou sa prihláška stáva až po uhradení zálohy za kurz 180€ na účet AF REHAB SK s.r.o.

Zálohu je možné vrátiť pri odhlásení sa 3 týždne pred začiatkom kurzu. Následne je záloha nevratná.
V prípade žiadosti o prehlásenie sa na neskorší termín kurzu toho istého typu 3 týždne pred kurzom si účtujeme 50% z ceny kurzu.
Údaje Vami uvedené v prihláške budú použité pri vystavovaní certifikátu/osvedčenia pri ukončení kurzu.
Venujte preto zvýšenú pozornosť správnemu uvedeniu údajov a údaje vypisujte s diakritikou.

Podrobnosti seminára

Začiatok 30. sep 2023, 09:00
Koniec 01. okt 2023, 15:00
Voľné 4
Cena/osoba 180.00€
Miesto AF REHAB SK, s.r.o., Račianska 66, Bratislava
Na tento seminár sa už nedá prihlásiť.

Prihláste sa do Newslettera

  • Vaše osobné údaje (email) budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a noviniek so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej zaslanej kampani. Zásady ochrany osobných údajov