Webináre AF REHAB

V súvislosti s opatrením vlády v boji proti COVID-19 nie je možné dočasne realizovať naše klasické kurzy a preto sme pre Vás pripravili novinku, ktorou je interaktívna forma vzdelávania z pohodlia Vášho domova - Webináre AF REHAB.

Čo je Webinár?

Webinár (skratka od webový seminár) je interaktívny seminár, ktorého sa môžu poslucháči zúčastniť prostredníctvom webových stránok či ďalších služieb internetu. Webinár predstavuje nový spôsob vzdelávania s využitím siete internet - je to spravidla živá a interaktívne prezentácie v reálnom čase, v rámci ktorej sa poslucháči môžu zúčastniť prostredníctvom chatu, klásť otázky prostredníctvom mikrofónu, zdielať videá, súbory či iný multimediálny obsah. Pre webinár je typická dĺžka zhruba 60-120 minút.

FLOSSING (20191120)

FMT RockFloss je kurz, zameraný na kompresný efekt flossing pásov a “fasciálneho strihu” s cieľom zlepšiť pohyblivosť kĺbov, znížiť bolesť a zvýšiť efektivitu pohybu. RockFloss umožňujú zdravotníkom, fyzioterapeutom a trénerom poskytovať ich klientom prvotriednu starostlivosť s jasnými výsledkami.
FMT RockFloss kurz predstavuje koncept kožného/fasciálneho/nervového kĺzania, ktoré pomáha obmedziť opuchy tkanív, zlepšuje pohyb a tíši bolesti za pomoci ‘compression band floss’ sťahovacej pásky. Kurz sa sústredí na anatómiu, fyziológiu a neurológiu efektu kompresie na kĺzanie spojivového tkaniva, trakcie tkaniva a tkanivovej kompresie.

Prednášajúci: Bc. Tomáš Nedoma

Príklady použitia RockFloss v praktické časti kurzu:

 • noha – padanie špičky (drop foot), členok, lýtko, koleno, stehno, bedro, rameno, zápästie, predlaktie, lakeť, tenisový a golfový lakeť (epikondylitidy)
 • využitie flossu, ako “rukoväť” pre manuálne mobilizácie
 • riešenia bolestí kolena – bočné väzy(MCL), menisky (meniscus), pes anserine
 • trup – pozícia rebier a panvy – práca s bránicou / práca s dychom
 • kombinácia flossu s ďalšími pomôckami pre ovplyvnenie myofasciálnych TrP
 • špirálne vzory hornej a dolnej končatiny (pri zníženej rotácii, bolestiach kĺbov, …)
 • práca s vnútorným a vonkajším kĺzaním pri pohybe v uzavretom alebo otvorenom reťazci.

Tento 6-hodinový kurz je zakončený certifikátom. Všetky pomôcky na kurz vám budú poskytnuté ( skripta, floss bandy ) . Kurz FMT RockFloss nemá žiadne pre rekvizity.

Po absolvovaní kurzu budú jeho účastníci:

 • schopní porozumieť a používať model myofasciálnej sekvencie
 • vedieť sa orientovať a využívať v praxi nový proces overovania kože/fascií/pohybu
 • vedieť sa vyznať a byť schopný použiť výskumy vzťahujúce sa ku kĺzaniu spojivového tkaniva, redukcii bolesti a pohybovej terapii
 • orientovať sa v neuroanatómii dermálneho a fasciálneho subsystému
 • používať a začleniť do bežnej terapie “banded floss” techniky, vzťahujúce sa k patológii mäkkých tkanív týkajúcich sa napätia/dekompresie, smeru, vonkajšieho namáhania a tlaku
 • porovnať a zhodnotiť výhodnosť použitia a použiť rôzne rehabilitačné metódy pri začlenení RockFloss

Prihláška je platná až po uhradení zálohy 100 €. 
Zálohu je možné vrátiť pri odhlásení sa 30 dní pred kurzom. Následne je záloha nevratná!
 

Podrobnosti seminára

Začiatok 20. nov 2019, 09:00
Koniec 20. nov 2019, 16:00
Voľné 7
Cena/osoba 185.00€
Miesto AF REHAB, s.r.o., Račianska 66, Bratislava
Na tento seminár sa už nedá prihlásiť.